تهران، صادقیه، آیت الله کاشانی، کوی مهران، خیابان بهنام، پلاک 3، واحد5
02144066635
02144954034
09122187461

آشنایی با دستگاه جوش فورجینگ میلگرد و عملکرد آنها

آشنایی با دستگاه جوش فورجینگ سر به سر میلگرد و عملکرد آنها:

لیست و جزئیات تجهیزات جوش سر به سر میلگرد:

1-دستگاه برش سرد میلگرد –جهت آماده نمودن وبرش صفر درجه سر میلگرد های جوش شونده

در جوشکاری با اين دستگاه دو سر ميلگردهایی که قرار است در هم فورج شوند بايد کاملا صاف و صيقلي , بدون خوردگي، زنگ زدگی و خلل وفرج باشند تا دو لبه ميلگرد در هنگام فورج شدن کاملا بهم چسبيده شوند و با توجه به اینکه در این روش ،جوش و اتصال اتم ها از طریق تماس سطحی دو فلز صورت می پذیرد ،لذا در روش جوش سر به سر میلگرد ها فقط و فقط باید از کاتر برش سرد که جهت جوش سربه سر میلگرد ها طراحی و ساخته شده  استفاده گردد و سایر تجهیزات برش مانند سنگ فرز،اره لنگ ،اره آتشی،گیوتین و... قابل استفاده نبوده و برش آنها مردود می باشد .ودر صورت استفاده  خسارات جبران ناپذیری بر جای خواهند گذاشت.

2-کلمپ یا گیره کار-جهت همراستا نگهداشتن میلگرد های جوش شونده

این تجهیز از دو فک(ثابت و متحرک)،کلگی .پیچهای نگهدارنده،پیچهای تنظیم و فنر تشکیل شده که وظیفه آن در راستای هم قرار دادن دو سر میلگرد فورج شونده می باشد.این تجهیز از مهمترین تجهیزات در عملیات جوش سر به سر میلگرد ها بوده و در صورت استفاده از تجهیزات غیر استاندارد و نامنطبق بر استاندارد JISاتصال معیوب و غیر قابل اطمینان خواهد بود.

معایبی که در گیره های غیر استاندارد مشهود می باشند عبارتند از:

1-عدم توانمندی در یکراستا قرار دادن دو سر میلگرد ها

2-پس زنی در هنگام اعمال فشار هیدرولیک

3-خورده شدن سریع پیچهای نگهدارنده میلگرد

4-پیچش بدنه اصلی در هنگام فورج میلگرد های سایز بالا


3-کپسول هاي گاز، اکسيژن - استيلن و مانومترها-جهت تامین حرارت و به دمای خمیری رساندن میلگردها جهت جوش دادن میلگردها

در جوشکاری با اين دستگاه  (دستگاه جوش سر به سر میلگرد )حرارت مورد نياز از طريق سوختن مخلوط گازهاي اکسيژن و استيلن به دست مي آيد. برروي هر کپسول يک مانومتر نصب مي شود و هر مانومتر داراي دو درجه است .درجه اول که به سمت خود کپسول است فشار گاز داخل کپسول را نشان ميدهد و درجه دوم که به سمت بيرون است فشار خروجي گاز را نشان مي دهد. "توجه " در هنگام انجام عمليات جوشکاري عقربه فشار خروجي کپسول اکسيژن بايد بين 5 تا 7 bar و عقربه فشار خروجي کپسول استيلن بايد 0.5 bar باشد.

 4- مشعل و سر مشعل-جهت اختلاط گازها ،تنظیم دبی خروجی گازها و ایجاد شعله و تنظیم آن

وظيفه اين بخش از دستگاه اختلاط دو گاز اکسيژن و استيلن و تنظيم مقدار گازها به کمک شيرهای تنظيم روی آن مي باشد. برروي مشعل دستگاه دو شيربه رنگهای آبی و قرمز وجود دارد. شير آبي براي تنظيم دبی خروجی اکسيژن ، شير قرمز براي تنظيم دبی خروجی گاز استيلن مي باشد. مشعل توسط دو شيلنگ به کپسول هاي اکسيژن و استيلن متصل مي شود.

توجه: در صورت استفاده از مشعل های متفرقه و طراحی نشده جهت عملیات فورجینگ (مشعل برش،گرمکن و...) که در اغلب فروشگاهها موجود می باشند ، اتصال ایجاد شده ،استاندارد نخواهد بود .

A-فلاش بکها یا شیر های یکطرفه: الزاما در ابتدای مشعل نصب می شوند و وظیفه آنها ممانعت از ورود شعله به داخل شیلنگها و مخازن گاز می باشد.در صورت عدم استفاده و استفاده از مشعلهایی که قابلیت اتصال این تجهیز به آنها وجود ندارد عواقب خطرناکی متوجه دستگاه جوش سر به سر میلگرد و اوپراتور آن خواهد بود.

B-شیر اصلی مشعل: این تجهیز جهت راحتی کار و همزمانی باز و بسته کردن گازهای استیلن و اکسیژن می باشد.

C-لوله اختلاط: این تجهیز جهت مخلوط کردن و ایجاد جریان بدون اغتشاش گازهای مصرفی به کار می رود.

D-حلقه آتش یا نازل جوش: این تجهیز به گونه ای طراحی شده که شعله های خروجی از آن کاملا دور میلگرد های فورج شونده را احاطه کرده و دمای یکنواختی را در آنها ایجاد می نماید. بسته به قطر میلگرد ها سایزهای مختلفی از این تجهیز طراحی و ساخته شده است.

5-سیلندر هیدرولیک-جهت فشرد ن ناحیه خمیری شده با اعمال نیرو به فک متحرک گیره نگهدارنده

سيلندر از يک پوسته ،پيستون وفنر تشکيل شده و داراي سه زائده ميباشد که درون فک متحرک گيره کار قرارمي گيرد.

اين سيلندر از طريق يک شيلنگ فشار قوي حاوي روغن به يونيت هيدروليک و دستگاه ایجاد فشار متصل ميشود.

6-یونیت هیدرولیک-جهت تامین فشار هیدرولیک سیلندر

 اين يونيت هیدرولیک برقي(با شيرفرمان سلونوييد) از يک محفظه روغن- پمپ هيدروليک دو طبقه- شير کنترل جريان وشير کنترل فشار تشکيل شده است و وظيفه آن ايجاد نيرو به وسيله فشار روغن ، جهت شارژ جک هيدروليک مي باشد. اين یونیت داراي يک درجه است که مقدار فشار توليدي را برحسب Mpa،PSI یاBar نشان ميدهد. فشار توليدي توسط اين پمپ بسته به قطر ميلگرد ها بايد تنظيم گردد.شیر تنظیم فشار باید الزاما به صورت مکانیکی و دستی بوده و پرشر سوئیچها و سایر شیرها که فرمان برقی دارند  به علت حساسیت بالا و ایجاد نوسان در فشار مردود می باشند.در کنار اين پمپ يک گيج روغن وجود دارد که ميزان روغن موجود در دستگاه را نشان ميدهد .در اين پمپ يک ورودي در بالا که براي ريختن روغن هيدروليک داخل مخزن  و یک خروجی در پایین جهت تخلیه و خروج (جهت تعویض روغن مستهلک) تعبيه شده است.

7- دسته و کلید فرمان-جهت فرمان دادن به یونیت هیدرولیک

این تجهیز جهت تسلط اوپراتور جوش به عملیات جوشکاری و صدور فرمان به پمپ هیدرولیک جهت اعمال فشار در مراحل مختلف عملیات فورجینگ طراحی و ساخته شده است،که باید بر قابلیت نصب بر روی مشعل جوش را داشته باشد.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟

کالایی در سبد نیست

امروز 39

دیروز 73

هفته 112

ماه 788

کل 114579

QR-Code dieser Seite
?
 • iso_certified.jpg
 • hawe.jpg
 • festo.jpg
 • nezam.jpg
 • accreditation.jpg
 • armnet.jpg
 • shahrsazi.jpg
 •  
  آدرس:
  تهران، صادقیه، آیت الله کاشانی، کوی مهران، خیابان بهنام، پلاک 3، واحد5
 •  
  تلفن:
  02144066635
 •  
  موبایل:
  09122187461
 •  
  فکس:
  02144954034
 •  
  ایمیل:
 • صفحه تماس با ما

کلیه حقوق این سایت محفوظ است.

بالا
پایین
?