تئوری کار دستگاه فورجینگ میلگرد

دستگاه فورجینگ میلگرد

تئوری کار دستگاه فورجینگ میلگرد

تئوری کار دستگاه فورجینگ میلگرد: یکی از روشهای برقراری اتصال میان میلگردها در یک سازه استفاده از جوش فورجینگ میلگرد یا جوش سر به سر میلگرد می باشد. برای انجام این نوع اتصال شما باید از دستگاه مخصوصی به نام دستگاه فورجینگ میلگرد استفاده کنید. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم به صورت خلاصه نحوه کار این دستگاه را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید نسبت به این دستگاه اطلاعات خود را افزایش دهید. پیش از آن به شما توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با این دستگاه سایر مطالب سایت شرکت آفتاب تابان کنزا را مطالعه کنید. 

تئوری کار دستگاه فورجینگ میلگرد به این صورت است که این دستگاه با ایجاد فشار و همچنین حرارت بالا در دو سر میلگرد، موجب ایجاد یک اتصال قوی و محکم در میان دو میلگرد می شود. حرارتی که این دستگاه ایجاد می کند تا میلگردها در یکدیگر فورج شوند، دمایی معادل هزار و دویست الی هزار و سیصد درجه سانتی گراد می باشد. این نوع کار موجب می شود که بر روی اتم های میلگردها تاثیر گذاشته شود. به شکلی که اتم ها در دو لبه میلگرد در اثر حرارت و فشار بالا با یکدیگر به شکل دلخواه آمیخته می شوند. 

در تئوری کار دستگاه فورجینگ میلگرد نکته ای که دارای اهمیت زیادی می باشد این است که در این روش، در ساختار اتم های میلگردها هیچ گونه تغییر ساختاری و کریستالوگرافی به وجود نمی آید. فشار و حرارتی که موجب می شود اتم های دو سر میلگرد به یکدیگر آمیخته می شوند به گونه ای اعمال می شود که ما شاهد هیچ گونه تغییر در ساختار مولکولی میلگرد های فورج شده، نخواهیم بود. با توجه به این مورد می توانیم بگوییم اتصال ایجاد شده بین دو میلگرد کاملا یکپارچه می باشد. از طرفی باید بدانید که این اتصال بسیار مستحکم و قوی می باشد. 

امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۱۲/۱۸ | مقالات | وحید یوسفی مهر | بازدید: 580 | 1678321813