تاثیر گاز اکسی استیلن در جوش فورجینگ

تاثیر گاز اکسی استیلن در جوش فورجینگ

تاثیر گاز اکسی استیلن در جوش فورجینگ

تاثیر گاز اکسی استیلن در جوش فورجینگ: باید به این نکته مهم اشاره داشته باشیم که یکی از جوشکاری های بسیار مهمی که مورد توجه قرار دارد و این روزها موارد استفاده بسیار زیادی دارد جوش فورجینگ می باشد. در نظر داشته باشید که جشو سر به سر میلگرد دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد و اگر شما در این امر نتوانید به خوبی عمل کنید احتمالا در پروژه خود شکست خواهید خورد. اما در نظر داشته باشید که شما برای اینکه جوش خود را به خوبی انجام دهید نیاز به اشتعال دارید.


برای جوشکاری سر به سر میلگرد در روش جوش فورجیگ نکات مهمی را باید در نظر داشته باشید.در این روش برای ایجاد شعله و حرارت به گاز سوختنی نیاز است.از جمله گازهای سوختنی که در این روش جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرند گاز هیدروژن و استیلن می باشند که آنها را با نام های اکسی هیدروژن و اکسی استیلن می شناسند.زمانی که شعله ایجاد می شود از آن برای احتراق استفاده می گردد که دارای نور و دمای زیادی است.در ادامه مطلب قصد داریم که در مورد جوش فورجینگ یا جوش سر به سر میلگرد با استفاده از گاز اکسی استیلن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.


جوش فورجینگ با استفاده از گار اکسی استیلن چه مراحلی دارد؟


نکته بسیار مهمی که در مورد جوش سر به سر میلگرد با استفاده از گاز اکسی استیلن باید بدانید این که این جوشکاری باید در مراحل مشخصی صورت پذیرد تا در نهایت آن کیفیتی که مورد نظر می باشد حاصل شود. ابتدایی ترین مرحله در جوش فورجینگ یا جوش سر به سر میلگرد با استفاده از گاز اکسی استیلن تنظیم فشار گاز اکسیژن و استیلن است، در واقع باید شیر اکسیژن یا استیلن را روی مشعل باز نمایید و سپس میزان فشار را تنظیم نمایید تا همه چیز بر اساس استاندارد در مرحله اولیه خود صورت بگیرد و کار برای شما به شکل مطلوبی در ادامه پیش برود.


نکته مهم دیگری که باید در مورد جوش فورجینگ با استفاده از گاز اکسی استیلن بدانید این است که اگر در ابتدا فشار را تنظیم کنید و بعد شیر را باز کنید فشار تغییر خواهد کرد، مرحله بعد روشن کردن مشعل است، شیر اکسیژن و استیلن را باز می کنید و فندک می زنید تا روشن شود اما نکته مهم اینجاست که باید دقت داشته باشید که شیر اکسیژن باید 4/1 دور و شیر گاز استیلن 2/1 دور باید باز شود.در این صورت زمانی که شعله با روشن شدن فندک ایجاد می گردد به اندازه شعله یک کبریت است سپس می توانید به تدریج شیر اکسیژن و استیلن را زیاد نمایید.


مرحله بعد در روش جوش فورجینگ با استفاده از گاز استیلن تنظیم شعله است، اگر به شعله احیایی نیاز داشتید باید حتما سه ناحیه متمایز را در نظر بگیرید، برای شعله خنثی و اکسیدی به دو ناحیه مجزا نیاز است.تفاوت میان شعله اکسیدی با خنثی در کشیدگی شعله و صدای آن است.مرحله بعد انتخاب درست فلز پر کننده و روان ساز مناسب با جوش است.شعله باید در مسیر جوشکاری به حرکت درآید، میزان سرعت جوشکاری به تجربه و تخصص جوشکار مرتبط می باشد، زاویه مناسب برای جوشکاری به صورت معمول بین 42 تا 63 درجه می باشد، اضافه کردن مفتول و روان سازی در زمان جوشکاری نیز از دیگر مراحل می باشد.


برای انجام جوش فورجینگ با استفاده از گاز اکسی استیلن به چه تجیزاتی نیاز داریم؟


همیشه ابزارها و تجیزات برای ما اهمیت بسیار زیادی دارند و اگر ما ندانیم که برای انجام کارهای خود باید چه ابزارهایی در اختیار داشته باشیم نمی توانیم با کیفیت مطلوبی کار خود را به پایان برسانیم. تجهیزاتی که در جوش فورجینگ یا جوش سر به سر میلگرد با استفاده از گاز استیلن مورد نیاز است شامل این موارد می گردد: کپسول گاز اکسیژن، سیستم تامین گاز استیلن، فشارسنج، شیلنگ، نازل و مشعل جوشکاری.در این فرآیند گاز اکسیژن و گاز استیلن به صورت جدا و مجزا هر کدام در یک کپسول نگهداری می شوند.


نکته ای که برای ما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد این است که باید بر روی هر کدام از کپسول ها یک فشارسنج تعبیه شده است که وظیفه آن تنظیم و کنترل فشار گاز داخل کپسول ها است، بر روی هر کپسول یک رگولاتور نیر نصب نموده اند تا با استفاده از آن فشار خروجی گاز را تنظیم کنند این تنظیم کردن برای ما بسیار با اهمیت می باشد و اگر توانیم به خوبی این کار را انجام دهیم تمام پروژه ما با مشکل روبرو می شود. در واقع باید گفت تمامی این تجهیزات و دقت در انجام این مراحل برای ما یک هدف اصلی دارد و آن هم این است که نتیجه نهایی که برای ما حاصل می شود کیفیت مطلوبی داشته باشد و ما بتوانیم از آن به خوبی استفاده کنیم.


همچنین در ادامه باید به شما بگوییم که با استفاده از فشار تنظیم و کنترل شده گازهای اکسیژن و استیلن وارد شلنگ می شوند که این شلنگ ها به مشعل جوشکاری متصل می باشند در داخل مشعل یک محفظه اختلاط گازها قرار گرفته شده است تا دو گاز نام برده شده در داخل آنها با یکدیگر ترکیب و مخلوط شوند، سپس با استفاده از نازل از نوک مشعل به بیرون هدایت می شوند، با استفاده از یک فندک گاز روشن می شود و این امکان نیز وجود دارد تا میزان شعله نیز تنظیم گردد تا عملیات جوش فورجینگ یا جوش سر به سر میلگرد صورت گیرد و کار با استفاده از این موارد به خوبی پیش برود.


سخن پایانی


تاثیر گاز اکسی استیلن در جوش فورجینگ می تواند به صورت مستقیم بر روی کیفیت کار ما خود را نشان دهد. اگر بتوانیم از روش های نوین برای انجام جوشکاری استفاده کنیم دیگر فرایند جوش سر به سر میلگرد برای ما سخت نمی باشد و ما می توانیم به راحتی نیازهای خود را برطرف کرده و آنچه را که می خواهیم تامین کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا برای برون سپاری پروژه های خود می توانید هم اکنون از طریق شماره های تماس مندرج در این وب سایت با کارشناسان ما در کنزا تماس حاصل نمایید.

امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۰۹/۱۳ | مقالات | وحید یوسفی مهر | بازدید: 397 | 1670166655