نکات ایمنی انجام جوش سر به سر میلگرد

جوش فورجینگ میلگرد

نکات ایمنی انجام جوش سر به سر میلگرد

نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد: به روزترین، مدرن ترین و استانداردترین روش اتصال میگردها استفاده از جوش سر به سر یا فورجینگ میلگرد می باشد. اما این روش برای اینکه تبدیل به ایمن ترین روش اتصال شود باید همراه با استانداردها و اصولی ایمنی باشد. از همین رو شما به عنوان مجری پروژه های جوش فورجینگ میلگرد باید استانداردهای ایمنی را بشناسید و در کار خود رعایت کنید. این نکاتی که ما در این مطلب به شما معرفی می کنیم شما در دوره های آموزشی با آن آشنا خواهید شد، اما ما به عنوان وظیفه خود به شما ارائه می کنیم. 

اصول ایمنی جوش فورجینگ میلگرد

برای حفظ ایمنی خود به عنوان مجری پروژه جوش فورجینگ میلگرد و همچنین برای ایمنی کار و سایر افراد نزدیک به شما، حتما شما باید با نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد آشنا باشید و این نکات را رعایت کنید. به همین دلیل شرکت آفتاب تابان کنزا به عنوان ارائه دهنده خدمات و همچنین آموزشهای جوش سر به سر در ایران، قصد دارد در این مطلب شما را از نکات مهم و کاربردی که در ایمنی کار شما بسیار موثر می باشد آگاه کند تا شما در کمال اطمینان و در ایمنی کار کنید.  

اولین مورد در بررسی اصول و استانداردهای نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد این است که باید مراقب باشید شیلنگ های گازهای دستگاه فورجینگ شما نشتی نداشته باشد. به همین دلیل شما باید محل اتصال شیلنگ های گاز و شیر کپسول دستگاه جوش سر به سر میگلرد خود را پیش از شروع کار چک کنید و از نداشتن نشتی در آن مطمئن شوید. برای این منظور می توانید از آب و کف استفاده کنید. اگر نشتی وجود نداشته باشد حبابی در این منطقه ظاهر نمی شود و شما می توانید در ایمنی کامل شروع به کار کنید.  
دومین مورد از اصول و استانداردهای نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد این است که باید مراقب دست های خود در زمان انجام فرایند جوشکاری باشید. شما هم در فرایند جوش فورجینگ میلگرد با آتش و هم با جسم سخت باید کار کنید. به همین دلیل باید از دست های خود مراقبت کنید. برای این منظور ما به شما توصیه می کنیم از دستکش استفاده کنید.  بهترین جنس هایی که شما برای دستکش های خود می توانید انتخاب کنید تا به خوبی از دست شما محافظت کند دستکش های نخی یا دستکش های چرمی هستند که شما باید استفاده کنید. 
سومین مورد از اصول و استانداردهای نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد برای شما این است که کپسول های اکسیژن و استیلن یکی از مهمترین تجهیزاتی هستند که در دستگاه شما وجود دارند و بسیار هم خطرآفرین می باشند. از همین رو باید در مورد این کپسول ها نهایت ایمنی و استانداردهای مراقبتی را داشته باشید. با توجه به این توضیح باید به شما بگوییم که در زمانی که می خواهید دستگاه را ترک کنید حتما از این که شیرهای کپسول اکسیژن و استیلن بسته هستند اطمینان حاصل کنید و اگر باز بودن آنها را قبل رفتن ببندید.  
چهارمین نکته از اصول و استانداردهای نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد برای شما این است که باید در زمان جوشکاری مراقب شیلنگ ها و کابل های اتصال باشید. در دستگاه شما شیلنگ کپسول اکسیژن و استیلن و همچنین شیلنگ های مربوط به روغن وجود دارند. این شیلنگ ها دارای اهمیت زیادی هستند که شما باید سعی کنید به گونه ای آنها را قرار دهید که در حین انجام جوش فورجینگ میزان برخورد با آنها به حداقل ممکن برسد. همچنین باید همین استاندارد ایمنی را در خصوص تمامی شیلنگ های مربوط به روغن هیدرولیک و پمپ روغن هیدرولیک هم رعایت کنید. 
پنجمین نکته از اصول و استاندارد های نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد برای شما کاربران دستگاه جوش سر به سر میلگرد این است که در زمان استفاده از دستگاه باید مراقب باشید که دست های شما چرب نباشد. البته در مورد برخی از اجزای دستگاه جوش فورجینگ مانند پمپ روغن هیدرولیک در زمان ریختن روغن جدید این مورد صدق نمی کند. اما در مورد کار با برخی دیگر از اجزای این دستگاه شما باید مراقب باشید که دستتان چرب نباشد. مشعل، شیلنگ، مانومتر و کپسول هوا بخش هایی هستد که نباید با دست چرب با آنها کار کنید. 
ششمین مورد از اصول و استانداردهای نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد برای شما استفاده کنندگان از دستگاه جوش سر به سر میلگرد این است که باید در زمان استفاده از اره و تیغه اره بسیار محتاط باشید. یکی از کارهای رایجی که شما در خصوص اره و تیغه اره باید به صورت دوره ای انجام دهید این است که باید تیغه اره را تعویض کنید. به همین دلیل در زمان این کار باید مهمترین اصول ایمنی و استانداردهای امنیتی را رعایت کنید. سعی کنید پیش از اقدام به انجام این کار برق دستگاه خود را به صورت کامل قطع نمایید. 
هفتمین مورد از اصول و استانداردهای نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد برای شما که از دستگاه جوش فورجینگ استفاده می کنید و عملیات جوش فورجینگ را انجام می دهید این است که باید از بو کردن مستقیم گاز استیلن دستگاه جوش فورجینگ به صورت جدی پرهیز کنید. توجه داشته باشید که به صورت طبیعی میزان گاز استیلنی که در زمان کار به مشمام شما می خورد نمی تواند برای شما مشکلی ایجاد کند، اما اگر مقدار و حجم زیادی از این گاز به صورت مستقیم وارد ریه های شما شود موجب می شود که شما به صورت جدی دچار مسمومیت شوید. 
در نهایت آخرین موردی که شما باید در خصوص رعایت نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد بدانید این است که روغن هیدرولیک تحت فشار در صورت برخورد با بدن ایجاد جراحت و آسیب بسیار جدی می نماید. در صورت وجود ایراد در تجهیزات هیدرولیک مراتب را حتما به متخصص مربوطه اعلام نمایید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید و حتما باید رعایت کنید این است که شما نباید به صورت خودسرانه این ایراد را تعمیر کنید. از هرگونه دستکاری کردن خودسرانه به صورت جدی پرهیز کنید تا مشکلی به وجود نیاید. 

سخن پایانی 

ما در این مطلب به شما در خصوص مهمترین نکات ایمنی جوش سر به سر میلگرد توضیحاتی را ارائه کردیم. به شما توصیه می کنیم که حتما در حین کار با دستگاه فورجینگ و انجام جوش سر به سر میلگرد سعی کنید که این نکات و استانداردهای ایمنی را رعایت کنید. اگر می خواهید یک جوشکاری موفق و در عین حال ایمن را داشته باشید باید حتما این نکات توصیه شده را رعایت کنید، توجه داشته باشید که آنچه از انجام یک جوشکاری موفقیت آمیز می تواند مهم تر باشد این است که شما ایمنی خود را ضمانت کنید. 

امتیاز: 5 از 5. مجموع 5 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۱۲/۱۸ | مقالات | وحید یوسفی مهر | بازدید: 674 | 1678382546