نگهداری و تعمیرات دستگاه فورجینگ میلگرد

تعمیر و نگهداری دستگاه جوش فورجینگ میلگرد

نگهداری و تعمیرات دستگاه فورجینگ میلگرد

نگهداری و تعمیرات دستگاه فورجینگ میلگرد: دستگاه جوش فورجینگ میلگرد یکی از کاربردی ترین دستگاه ها در زمینه جوشکاری می باشد. با توجه به هزینه های این دستگاه و همچنین نیاز اصلی کار جوشکاری شما، به عنوان دارنده این دستگاه باید اصولی را در نگهداری صحیح از این دستگاه ها در پی بگیرید که بتوانید به واسطه این اصول از این دستگاه ها به درستی استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر این دستگاه از کار بیفتد عملیات جوش فورجینگ برای شما ممکن نخواهد بود، اگر هم این دستگاه دچار اختلال شود کیفیت جوش شما به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد.

همانطور که به شما گفتیم نگهداری و تعمیرات دستگاه فورجینگ میلگرد بسیار دارای اهمیت می باشد. از همین رو شرکت آفتاب تابان کنزا در این بخش از مطلب قصد دارد به صورت تخصصی به شما سه اصل اساسی و البته بسیار مهم در تعمیر و نگهداری دستگاه جوش فورجینگ میلگرد را به شما معرفی کند. شما می توانید به واسطه این اصول قابل اجرا و پیاده سازی، طول عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید و برای مدتی طولانی بودن هیج مشکلی از این دستگاه برای انجام فرایند جوش فورجینگ استفاده کنید:

اولین مورد در بررسی نگهداری و تعمیرات دستگاه فورجینگ میلگرد این است که پس از اتمام کار دستگاه شما باید شیلنگ های گاز، شیلنگ هیدرولیک و همچنین کابل های رابط را به طور مرتب جمع کنید. توجه داشته باشید که شما در این مرحله حتما باید درپوش سر شیلنگ روغن و در پوش روغن هیدرولیک را ببندید. یکی دیگر از نکاتی که باید مورد توجه شما قرار داشته باشد این است که شما برای سلامتی دستگاه جوش فورجینگ خود باید از روغن هیدرولیک استاندارد استفاده کنید. از استفاده از روغن های هیدرولیک غیر استاندارد و نامرغوب جدا پرهیز کنید.  
در ادامه رعایت اصول و استاندردهای مربوط به نگهداری و تعمیرات دستگاه فورجینگ میلگرد شما باید گیره های نگهدارنده میلگرد را که یکی از اجزای مهم دستگاه فورجینگ شما می باشد، در دوره ها و بازه های زمانی مختلف باز کنید. مهمترین اقداماتی که شما باید انجام دهید این است که باید گیره ها را به صورت دوره ای روغنکاری نموده (هفتگی) و پس از کارکرد 200 ساعت کاری (حدود ماهیانه) آنها را دمونتاژ نموده و با گازوییل کامله شسته و پس از خشک کردن و روغنکاری مجدد مونتاژ نمایید. نکته قابل توجه در سرویس گیره های فورجینگ تمیزکاری پیچهابا فرچه سیمی پس از اجراء هر پروژه می باشد.
از دیگر اصول و استانداردهای نگهداری و تعمیرات دستگاه فورجینگ میلگرد این است که همیشه پیش از آنکه دستگاه را روشن و آماده استفاده کنید و شروع به کار نمایید،سطح روغن پمپ هیدرولیک دستگاه فورجینگ خود را مورد بررسی و بازبینی قرار دهید. شما باید این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید که روغن پمپ هیدرولیک شما دچار کاهش سطح نشده باشد. توجه داشته باشید که از قسمت ورودی هیدرولیک شما می توانید در صورت نیاز به راحتی روغن پمپ هیدرولیک را به دستگاه بریزید. این کار را باید زمانی انجام دهید که متوجه کاهش سطح روغن در دستگاه شده اید. جهت اطلاع از گرید و نوع روغن حتما با شرکت فروشنده دستگاه فورجینگ تماس بگیرید.
امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۱۲/۱۸ | مقالات | وحید یوسفی مهر | بازدید: 505 | 1678381268